Karcher                                                                                                                                                                                               Karcher

 • Zamiatarki

  Zamiatarki

 • Parownice

  Parownice

 • Myjki ciśnieniowe

  Myjki ciśnieniowe

 • Odkurzacze

  Odkurzacze

 • Zamiatarki

  Zamiatarki

 • Parownice

  Parownice

 • Myjki ciśnieniowe

  Myjki ciśnieniowe

 • Odkurzacze

  Odkurzacze

Historia firmy Karcher

1935


Alfred Karcher GmbH to rodzinna firma produkcyjna, założona przez młodego inżyniera Alfreda Karchera w 1935 w Niemczech. W pierwszym okresie istnienia produkcja w firmie Karcher obejmowała ogrzewacze na gorące powietrze (generatory pary ogrzewające silniki, skrzydła czy kabiny pilotów) dla przemysłu lotniczego. Po II wojnie światowej firma Karcher produkowała także sprzęty dla gospodarstw domowych spawane z łusek po amunicji (np. kosze na śmieci, zbiorniki) oraz piecyki grzejne i kuchenki. W latach powojennych, wykorzystując doświadczenie w produkcji generatorów pary, w firmie opracowano system ogrzewania autobusów, najpierw dla rynku amerykańskiego, potem dla Europy. System ogrzewania został przedstawiony na rynku europejskim w samochodach Volkswagen w roku 1952. W latach 50-tych firma produkowała również przyczepy samochodowe, przyczepy dla ciężarówek, ramy do pojazdów kołowych, a nawet wózki ręczne, starając się utrzymać produkcję i ciągle poszukując swojego miejsca na rynku.
Jednak znaczącym dla przyszłości firmy Alfred Karcher GmbH był rok 1950, kiedy to firma opatentowała pierwsze w Europie czyszczące urządzenie wysokociśnieniowe z podgrzewaniem wody - DS 570. Po raz pierwszy urządzenie to zostało zaprezentowane publicznie na targach w Hanowerze w 1951. Jednak musiało upłynąć jeszcze kilka lat, aby potencjalni profesjonalni odbiorcy przekonali się jak bardzo przydatne mogą być wysokociśnieniowe urządzenia czyszczące. Wzrost zainteresowania tymi urządzeniami przypadł na lata 1954-1966.

Wtedy jeszcze wszystkie urządzenia firma Karcher produkowała w kolorze niebieskim, takim jak pierwszy DS 570. W roku 1978 zakończono produkcję generatorów pary, które przez wiele lat były wykorzystywane zarówno w transporcie, jak i w budownictwie i nawet produkcji rolnej, gdzie zastępowały chemiczne środki ochrony roślin. Kolejną datą przełomową dla Alfred Karcher GmbH okazał się rok 1984, kiedy to wyprodukowano w firmie pierwsze na świecie urządzenie czyszczące dla prywatnego odbiorcy. Tym samym firma Alfred Karcher GmbH wykreowała całkowicie nowy segment rynku - rynek konsumencki dla wysokociśnieniowych urządzeń czyszczących. Od tej pory firma działa już "dla czystego świata", zajmując się produkcja i sprzedażą urządzeń czyszczących.

Karcher a chrona środowiska


Produkt a ochrona środowiska Przy projektowaniu nowych produktów Karcher stosuje pojęcie "life cycle thinking". To znaczy, że dzięki całościowemu rozatrywaniu cyklu życia produktu (od wydobycia surówców aż do użytkowania i usuwania produktu) działania zmierzające do poprawy środowiska podejmowane są we właściwych miejscach. Optymalizuje się wszystkie fazy, aby produkt jak najmniej obciążał środowisko. Najwyższa jakość surowców Nasze produkty wykonywane są z surowców o bardzo wysokiej jakości. Jednocześnie przywiązujemy dużą wagę do ochrony środowiska: materiały o wysokiej wytrzymałości znacznie przedłużają żywotność urządzenia. Produkcja części W zakresie ochrony środowiska ściśle współpracujemy z naszymi dostawcami. Zwracamy szczególną uwagę na to, aby materiały wolne były od substancji szkodliwych a zarządzanie środowiskiem było efektywne. Produkcja Nasze procesy produkcyjne w niewielkim stopniu wpływają na środowisko. Mimo to zbowiązaliśmy się do ich stałego ulepszania. Przykłady: odzysk ciepła, recycling wody, wykorzystanie energii słonecznej, itd. Dystrybucja Do transportu wykorzystywane są, gdzie tylko to jest możliwe, przyjazne środowisku środki takie jak kolej. Dostawy samochodami ciężarowymi stanowią jednak przeważający udział w transporcie. Nasz centralny system logistyczny skraca trasy transportu i chroni środowisko. Ulepszenia Właściwości urządzeń Kärchera są stale ulepszane, np. dzięki nowoczesnym rozwiązaniom redukowane są zużycie wody i energii, emisja pyłu i hałasu. Naprawy O łatwym przeprowadzaniu napraw myśli się już na etapie koncepcji produktu. Nasze centrum serwisowe w Gissigheim troszczy się o to, aby na całym świecie naprawy były wykonywane fachowo. Recycling i usuwanie starych urządzeń Recycling i utylizację starych urządzeń umożliwia łatwy demontaż i odpowiedni dobór materiałów.

Karcher spotkanie światowe

27-30.07.2009

Spotkanie Światowe Karcher 2009 Spotkanie szefów wszystkich przedstawicielstw Karcher na świecie, w roku 2009 odbyło się w Polsce - w Krakowie. Po raz pierwszy w historii firmy. Karcher World Meeting odbywa się latem w różnych zakątkach świata, gdzie prężnie działają krajowe przedstawicielstwa firmy. Wybór Krakowa na miejsce tegorocznego spotkania w dniach 27-30.07.2009 to nie tylko wyróżnienie dla Karcher Sp. z o.o., ale i okazja, by promować nasz kraj i miasto wśród kolegów i koleżanek z ponad 190 krajów, gdzie działają przedstawicielstwa Kärcher. A jest to grupa znacząca, bo Kärcher zatrudnia obecnie około 7000 pracowników i oferuje ponad 2000 produktów. Może poszczycić się liczbą 1000 patentów i rozwiązań innowacyjnych. Produkty Kärcher, których 85% nie ma jeszcze 5 lat, są sprzedawane w ponad 40 000 punktów sprzedaży na całym świecie! Wśród uczestników światowego spotkania nie zabrakło specjalnych gości - panów: Johannessa Kärchera, Sobiesława Zasady, Stanisława Kracika - Burmistrza Niepołomic. Zarząd firmy macierzystej Alfred Karcher GmbH - organizator Karcher World Meeting - zdecydował, iż miejscem tegorocznych światowych konferencji będzie Kraków (w tym Sala Obrad zabytkowego krakowskiego Magistratu) i Niepołomice (Zamek Królewski ufundowany tu przez króla Kazimierza Wielkiego). To w tych miejscach odbyły się najważniejsze konferencje podsumowujące wyniki za rok 2008 i przedstawiające plany działań na kolejne lata (w tym prezentację nowych urządzeń i rozwiązań technologicznych). Goście Karcher World Meeting 2009, mieli również czas, by odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, zjechać do Kopalni Soli w Wieliczce, zakosztować uroków ogrodu Muzeum Archeologicznego w Krakowie u podnóża Wawelu, a także rozegrać "światowy turniej piłki nożnej" w podkrakowskich Skotnikach! Czas pozostały pomiędzy licznymi zaplanowanymi atrakcjami zapełniły dokładnie uroki krakowskiego Starego Miasta z Rynkiem Głównym, Sukiennicami i Wieżą Ratuszową, 10 lat temu wyczyszczoną przy pomocy technologii opracowanej specjalnie w tym celu przez firmę Karcher. Ale to już w pierwszym dniu spotkania rozstrzygnięto konkursy na najlepszą firmę Kärcher na świecie w roku 2008 i tą firmą została Karcher Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie! To już 6 takie wyróżnienie w 16-letniej historii polskiej firmy Kärcher i co zasługuje na szczególną uwagę - uzyskiwane kolejno, rok za rokiem, w ostatnich trzech latach. Miejmy nadzieję, iż ta dobra passa nie zmieni się i nasi polscy konsumenci nadal będą korzystali z markowego sprzętu Karcher. Tym bardziej, że już w najbliższych miesiącach będą oni mogli zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami Kärcher w zakresie np. nawadniania ogrodów czy czyszczenia parą. Nie zabraknie też nowości dla profesjonalistów!