Jak umyć samochód pianą aktywną

Jak umyć samochód pianą aktywną

 

Ja jestem zwolennikiem używania piany aktywnej - jest to szybki, dokładny (pod warunkem dobrze użytego środka) i bez ingerencji mechanicznej (rysowania lakieru drobinami pod gąbką) . Najlepszym sposobem podawania piany aktywnej jest pompowany opryskiwacz ogrodowy . Przygotowując rostwór do użycia w opryskiwaczu (nasza piana w proporcji 1:15 - 1:25 w zależności od zabrudzenia auta) środek jest gotowy i podany w takiej proporcji jaka jest w opryskiwaczu . Podawanie piany aktywnej przez myjkę ciśnieniową powoduje rozcięczanie w myjce podczas podawania i bardzo ważna sprawa , że środek rozcięczony np. 1:15 wlany do myjki jest ponownie rozcięczany i na powierzchnii czyszczonej nie jest 1:15 tylko np. 1:100 co w tej proporcji nie umyje aktywnie . Myjka ciśnieniowa zużywa duże ilości środka chemicznego , dlatego najleprzym rozwiązaniem jest podawanie przez opryskiwacz .
w naszej ofercie jest piana aktywna z środkami nabłyszczającymi o nazwie piana aktywna JET i czysta piana aktywna TRUCK CLEANER . Dodatkowo mamy hydro-wosk , który można stosować po umyciu pianą aktywną .

Sposób użycia:
Może być stosowany w systemach natryskowych, ciśnieniowych systemach pianotwórczych lub w myciu ręcznym. 1. Atomizery (opryskiwacz ogrodowy): Do mycia silnie zabrudzonych pojazdów stosować roztwór w stosunku 1:15 . Spryskać od dołu do góry. Pozostawić na około 60 sekund. Następnie zmyć pod ciśnieniem silnym strumieniem wody. Do mycia lekko zabrudzonych pojazdów stosować roztwór w stosunku 1:25/50. Zużycie preparatu na jeden pojazd osobowy ok. 70-80 ml. Mycie silników 1:5.
2. Urządzenia wytwarzające pianę: zastosowanie i dozowanie zależy od typu urządzenia. Po naniesieniu piany specjalną dyszą (od dołu do góry) należy odczekać ok. 60 sekund, a następnie spłukać pod ciśnieniem silnym strumieniem wody. Po spłukaniu wytrzeć irchą. Zużycie preparatu zależy od typu urządzenia i wynosi od 150-200 ml na pojazd.
3. Urządzenie wysokociśnieniowe: stosunek 1:10. Około 0,5 – 2na dyszy rozpylającej przy temperaturze 50 st C.
4. Mycie ręczne : Roztwór 1: 100. Pojazd myć gąbką lub szczotką. Dokładnie spłukać.

 

Data dodania: 2014-05-27 14:11:45